استراتژی دیجیتال در شرکتهای دارویی چیست؟ – مکعب آرا طرح نو

m

این آالتو است قالب حرفه ای برای
معماران، سازندگان و طراحان داخلی

بالا

 

استراتژی دیجیتال در شرکت های دارویی چیست؟
(Gareth Pickering)

 

استراتژی دیجیتال دارویی: همه ما می‌دانیم که باید راهبردی داشته باشیم، اما چرا برای انجام آن، تردید داریم؟
صنعت داروسازی در بحث دیجیتالی شدن از سایر صنایع عقب‌افتاده است. این مساله در سراسر زنجیره ارزش باید اتفاق بیفتد، تحقیق و توسعه، توزیع و همچنین بازاریابی و فروش. (این مقاله بر روی این موضوع متمرکز خواهد بود).
من فکر می‌کنم هم دست اندرکاران سلامت، تولید کنندگان دارو و هم تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی با مدل های کسب و کار B2C و B2B ، در اینجا مقصر هستند و باید سرزنش شوند. این مشکل کل صنعت می‌باشد.

این مسئله بسیار مهمی است؛ چون در زندگی مشتریان، چه در شرکت های B2B و چه در B2C، دیجیتالی شدن بیش از پیش پر رنگ و برجسته شده است. این فقط به این معنی نیست که در کانال‌های دیجیتالی برای فروش حضور داشته باشیم. مسئله، بیشتر مربوط به برآوردن انتظارات مشتریان در کانال‌هایی است که آنها ترجیح داده اند و حضور دارند. تمام چیزی که درمورد بازاریابی باید بدانیم همین است.
برای تأکید مجدد به این مسئله، مک کینزی پنج دلیل قانع‌کننده را شناسایی کرده، که چرا سازمان‌های دارویی قبل از اینکه خیلی دیر شود باید استراتژی های دیجیتالی خود را ارائه (یا دوباره ایجاد) کنند:
⦁ رفتار بیماران در حال تغییر است.
⦁ سرعت تغییر تصمیمات سازمان‌های قانون گذار به طرز شگفت انگیزی افزایش یافته است.
⦁ نتایج آزمایشات بالینی ضروری است ولی دیگر کافی نیست.
⦁ امور مراقبتی از بیمار در حال تکامل است.
⦁ رقابت سریع‌تر و شدیدتر شده است.
اغلب این دلایل برای بازاریابان دارویی شناخته شده هستند. چالش اصلی بازاریابان این است که می خواهند از دیدگاه دارویی، استراتژی دیجیتال را درک کنند، فرصت‌ها را شناسایی کنند و سپس بازاریابی شرکت دارویی را به جهت راهبردی متفاوتی هدایت کنند.
اساساً، دغدغه آنها درک این است که استراتژی دیجیتال در صنعت دارویی چگونه باید اجرا شود.

استراتژی دیجیتال دارویی چیست؟
دیجیتالی شدن خیلی وقته شروع به تغییر نحوه فعالیت ها در صنعت داروسازی و مراقبت‌های بهداشتی کرده است ( در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت). اما از آنجا که این صنعت گسترده است و سازمان‌های بسیار گسترده‌ای در داخل خود دارد، کارهای زیادی وجود دارند که باید انجام شوند، به ویژه در بخش بازاریابی و فروش.
برای پاسخ به پرسشی که اغلب پیش می‌آید، یک استراتژی دیجیتالی می‌تواند یک برنامه محتوا محور مبتنی بر تلفن همراه یا یک کانال 24 ساعته خدمات رسانی به مشتریان از طریق وب ‌سایت یا مکالمه‌ی زنده از طریق فیسبوک یا حتی یک استراتژی بازاریابی بر مبنای حساب (ABM) جهت هدف قراردادن شرکت های دارویی از طریق رسانه‌های اجتماعی و سایر انجمن‌های دیجیتالی باشد که شبکه سازی هدفمند را میسر می‌سازند باشد.
از سوی دیگر، استراتژی دیجیتال می تواند همان ارائه مطالب به صورت دیجیتالی توسط نمایندگان علمی به پزشکان و یا رویدادهایی که در قالب وبینار، که در نتیجه لغو رویدادهای علمی و دارویی اتخاذ شد، باشد. به این صورت پا به عرصه‌ی دیجیتال گذاشته شد. بحران کووید-19 به این معنی است که اکثر سازمان‌های دارویی برای بقا و دسترسی به مخاطبان هدف خود ملزم به حرکت به سمت استراتژی های صرفاً دیجیتالی از طریق مدل های جدید تجاری هستند. نوآوری‌های دیجیتال که همیشه برای پذیرش وجود داشتند، اکنون برای بازسازی پورتفولیوها، تغییر روندهای تجاری و همکاری در اتحادیه‌های استراتژیک قابل‌دسترسی هستند.
حال، بدون دیجیتالی شدن و پتانسیلی که برای همکاری و ادغام دارد، ما چه جایگاهی خواهیم داشت؟
فارما آی.کیو نشان می‌دهد که چگونه این نوع توانمندسازی دیجیتالی می‌تواند در بخش مراقبت‌های بهداشتی نیز چاره‌ساز باشد: “به طور سنتی، وقتی بیمار از یک بیماری رنج می‌برد، باید با یک دکتر وقت ملاقات بگیرد. پیش از این، بیماران به دستورالعمل‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک اعتماد می‌کردند. اما بیماران با دیجیتالی شدن، معمولا قبل از مراجعه به پزشک در مورد همه موارد تحقیق می‌کنند. آنها علائم خود را با شرایط مطابقت می‌دهند. حتی ممکن است برخی از آنها با بیماران دیگری که مشکلی مشابه دارند صحبت کنند و سعی در درمان آن داشته باشند.”
خیلی از مؤلفه‌ها به صورت جداگانه، در یک استراتژی دیجیتال دارویی وجود دارد که عناصر اصلی در دسته‌بندی‌های ارائه شده ی نمودار زیر قرار دارد.
ما در این بخش برخی از بینش‌های مربوط به اینکه یک راهبرد دیجیتال دارویی از نظر عملی چگونه ممکن است باشد را به همراه پیشنهادهایی در نمودار ارائه خواهیم کرد، همچنین به مواردی (به‌صورت کلی) که چگونه در سازمان‌های دارویی B2B و B2C کاربرد دارند و متناسب هستند اشاره خواهیم کرد تا راهبرد دیجیتال را به بهترین شکل ممکن شروع کنیم.

Konstantin Landwehr.

1. نوآوری‌های خارج از صنعت دارو را با آغوش باز بپذیرید
استراتژی های دیجیتالی که در صنایع دارویی می‌بینید عمدتاً به نوآوری‌ها و پیشرفت‌های دیجیتالی ناشی از خارج از صنعت مربوط می‌شوند. دوستان ما در Drug Discovery World با شفافیت بیان کردند: “نوآوری‌ها از یک جایی خارج از صنعت سنتی سلامت می آید و طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را شامل می‌شود، اما همه آنها از پیشرفتهای فناوری‌ دیجیتال و تجزیه و تحلیل و ارائه مقادیر زیادی از داده‌ها به روش‌های جدید، بهره می‌برند. از فناوری‌های جدید حسگر زیستی و دستگاه‌های هوشمند گرفته تا پورتال‌ها و ابزارهای راهنمایی پزشکان، پیشرفت‌های مهیج بی شماری وجود دارد که امکان افزایش قابلیت خود نظارتی و خود مراقبتی بیمار و در نهایت تصمیم گیری بالینی برتر و موفقیت درمانی را فراهم می‌کنند.” مطمئناً برای شروع اولیه‌ی کار با هرگونه راهبرد دیجیتالی بالقوه، حواسمان باید به خارج از صنایع دارویی باشد.

2. روی پروژه های دیجیتالی مناسب سرمایه‌گذاری کنید
بسیاری از سازمان‌های دارویی شروع به ایجاد پروژه های دیجیتال درونی خود کرده‌اند. تیم‌های دیجیتال را در درون بخش‌ها راه‌اندازی کرده‌اند و این خبر خوبی است. سرمایه‌گذاری بر روی پروژه های دیجیتالی مناسب برای رسیدن به یک راهبرد دیجیتال و کارکردن در سازمان امری حیاتی می‌باشد. این روند باید ادامه داشته باشد و مدیریت بالاتر نیاز به سرمایه‌گذاری مداوم در برنامه های دیجیتال با فراهم‌کردن استعدادها، آموزش، بودجه و منابع برای این تیم‌ها دارد تا ابتکارات دیجیتال بتوانند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشند. پروژه های داخلی باید بتوانند با سایر بخش‌ها و همچنین در صورت لزوم با تامین کنندگان خارجی ادغام شوند و طرفین باید از جانب تیم مدیریت روشن شوند. اگر شما مسئول استراتژی دیجیتال خود هستید با یک اسپانسر ارشد از تیم رهبری دوست شوید و برنامه‌ای را بدون انجام این کار شروع نکنید.
3. آزمایش
گزینه‌های ناب موجود برای یک راهبرد دیجیتال بسیار زیاد است اما بخشی مهمی که باید به آن توجه کنیم، سرعت کم آن برای اجرا است. کمبود دانش قبلی درمورد چنین برنامه‌هایی در داخل سازمان‌ها و به طور کلی کمبود تجربه، وضعیت واضحی برای شروع به متخصصان داروسازی روشن نمی کند. هرگونه ابتکار نیازمند یک دوره آزمایشی است تا مشخص شود آیا بازار به راهبرد جدید به شیوه ای که تصور می‌شد پاسخگو است یا خیر. این راهبرد می تواند استفاده از‌ موبایل برای ارتباطات بیشتر با کارشناسان وبرگزاری جلسات و یا افزایش آگاهی بیمار از یک بیماری شود ولی پس از آن می‌توان راهبرد را به طور کامل اجرا کرد. حتی کارشناسان خبره و با تجربه دیجیتال نیز همیشه نمیتوانند درست کار کنند، بنابراین مرحله آزمایش همیشه توصیه می شود.
4. تصمیم گیری بر اساس داده‌ها در ابتدا و پس از آن
یک چیز در تمام شرکت های دارویی وجود دارد: معمولاً داده‌ها به‌وفور یافت می‌شوند. در نموداری که در مجله بررسی دارویی آمریکا (American Pharmaceutical Review) می بینید، سیر تحول داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها نشان داده شده، که شرکت های داروسازی و علوم زیستی در حال حاضر بین حوزه کاربرد تشخیصی و پیش‌بینی قرار گرفته اند. این نشان می‌دهد که اگرچه داده‌ها موجودند و توانایی بیشتری برای انجام کارها وجود دارد، اما صنایع دارویی هنوز در وسط گیر کرده‌اند و به مرحله بعدی نمی روند.
برخی از این داده‌ها در بخش‌های تجاری قرار دارند. این‌ها داده‌هایی هستند که برای شکوفایی راهبرد دیجیتال باید به آنها دسترسی داشته باشیم. تمام رفتارها یا طول چرخه‌های فروش را می‌توان درون این داده‌ها یافت که می‌توانند زمینه‌ساز یک استراتژی دیجیتال جدید در حین مراحل اولیه و همچنین به‌صورت مداوم باشند. هنگامی‌که برنامه‌های آزمایشی کنار گذاشته شوند و نتایج آنها به‌گونه‌ای مهار شود که بتوان از داده‌ها برای اتخاذ تصمیمات دیجیتال راهبردی آینده استفاده کرد، سازمان برای اجرای برنامه‌های دیجیتال نسبت به رقبای خود که چنین برنامه‌هایی ندارند، موفق تر عمل خواهد کرد.

American Pharmaceutical Review

5. روی یک جهت استراتژی (در صورت داشتن ظرفیت، روی دو) تمرکز کنید
در مرحله آزمایش استراتژی دیجیتال نیاز ها و الزامات، خود را نشان می دهند. چت آنلاین یا ارتباطات صرفاً تلفنی و یا هر چیز دیگر، فارغ از اینکه گزینه‌ها چه باشند.
بهتر است برای پیشبرد استراتژی، جهت مشخص باشد. تمرکز باعث می شود استراتژی به طور مناسب پی ریزی شود و سهمی که هر واحد برای اجرای استراتژی باید به عهده گیرد مشخص شود و کاملاً پشتیبانی گردد. اگر یک راهبرد دیجیتال خاص بتواند طیف وسیعی از اهداف را برآورده سازد، آن راهبرد از نقاط قوت سازمان نیز پشتیبانی می‌کند (مانند نحوه ارسال محصول، ارائه خدمات یا از مشتریان فعلی) و منطقی است که از چنین راهبردی استفاده باید کرد تا سود آوری افزایش پیدا کند.

6. سپس روی تجربه متمرکز شوید
در عصری که تعداد کانال‌های ارتباطی زیاد است و ما باید هر کانال را کمی متفاوت‌تر از کانال‌های دیگر مدیریت کنیم، عموما آنچه را که برای هر خلاقیت در بازاریابی از اهمیتی بسیارحیاتی برخوردار است را از قلم می‌اندازیم: تجربه. از این نظر، ما بیشتر از آنکه بر مکالمات موجود در آن کانال‌ها تأثیر گذار باشیم، بر روی آن کانال‌ها متمرکز می‌شویم. بنابراین علاوه بر تمرکز بر روی یک راهبرد، باید بر ایجاد تجربیات مثبت نیز تمرکز داشته باشیم. به عنوان مثال، یافتن اطلاعات مربوط به بیماری دیابت، سکته یا سلیاک کار دشواری است زیرا منابع اطلاعاتی زیادی در اپلیکیشن ها، وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی در دسترس است. کار بسیار سخت و گیج کننده ای برای بیماران. اینکه باید در چندین کانال حضور داشته باشیم کاملاً واضح است، اما اگر نتوانیم در همه این کانال‌ها تجربه کسب کنیم، اولویت ها را باید بررسی کنیم.
7. نیازمندی به بازاریابی چند کاناله
کانال‌های به‌هم‌پیوسته در دنیایی که همه می‌توانند به طور مجازی در همه جا به اطلاعات دسترسی داشته باشند، یک ضرورت است. بازاریابی چند کاناله در صنایع دارویی یک واقعیت است. بیماران و متخصصان بین کانال‌ها حرکت می‌کنند، از شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها گرفته تا وب‌سایت‌ها و رویدادهای فیزیکی در سراسر قاره‌ها. بنابراین، روابط بین این کانال‌ها برای بازاریاب‌هایی که سعی در تأثیرگذاری بر آنها دارند بسیار حائز اهمیت است. یک استراتژی دیجیتال باید طیف وسیعی از نقاط تماس با مخاطبان هدف را در نظر بگیرد. ضمن اینکه ظرفیت برای مدیریت مؤثر تجربه در هر کدامشان باید بررسی گردد و یک اکوسیستم از نقاط تماس متصل ایجاد نماید. انزوای صنعت داروسازی هیچ نتیجه ای ندارد. صنعت خرده فروشی، توریسم، فناوری اطلاعات و آموزش، همگی در این جهت حرکت کرده‌اند، صنایع دارویی نیز باید از این الگوها به طور مناسب بهره ببرند. البته صنایع دارویی تفاوت های اساسی با صنایع نام برده دارد که همین موضوع بر پیچیدگی کار می افزاید. مشتریان شرکت های دارویی دو دسته هستند. مشتریان مستقیم و غیر مستقیم. یک شرکت دارویی هم با پزشک و داروخانه و هم با شرکتهای توزیع و بیماران در ارتباط است. بنابراین شناسایی کانال های ارتباطی هر دسته و اجرای استراتژی چند کاناله برای هر دسته از مشتریان بحث پیچیده اما ممکنی است.
8. به دنبال کار 24/7 و اتوماسیون باشید
اگر یک استراتژی دیجیتال جدید اجرا می شود، باید همیشه در دسترس باشیم، حتی در صورت امکان وظایف باید ‌صورت خودکار دربیایند. از مدرپ ها یا نمایندگان علمی گرفته تا تیم‌های پشتیبانی از بیمار، مراقبت‌های به‌روز و 24/7 به یک امر عادی تبدیل خواهند شد. اما این دیدگاه همیشه فقط در مورد عملکردهای خدمت محور صادق نخواهد بود. بیماران می‌خواهند با استفاده از حسگرها و خدمات دیجیتال سلامتی خود را برای ارائه مراقبت‌های ویژه 24/7 کنترل کنند. هر راهبردی که اتخاذ می‌شود را می‌توان با این دیدگاه که آیا این برنامه مناسب و به نفع گیرنده است و همچنین در راستای چشم‌اندازهای جدید سازمان مادر می‌باشد، به اجرا درآورد. به نوبه خود، این امر به این معنی است که تعامل گسترده‌تری با بیماران و پزشکان وجود خواهد داشت که دارای چندین نقطه تماس با روند مراقبت از بیمار هستند.
9. زیرساخت‌ها را نوسازی کنید
یک راهبرد دیجیتال (جدید) وظایف مدیریتی بیشتری با خود به همراه خواهد داشت که مستلزم این است سازمان زیرساخت‌های دیجیتال و فناورانه‌ی خود را بررسی و نوسازی کند. در صورت راه‌اندازی و اجرای برنامه و با جریان ورود داده ها از همه ی جهات، قطعاً این مورد رخ خواهد داد. زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سنتی که ممکن است از قبل در سازمان وجود داشته باشند و مدت زمانی طولانی شکل گرفته باشند، ممکن است منسوخ شده و در برابر سازگاری ناتوان باشند و در نتیجه منجر به پردازش‌های کند و عدم پیشرفت شوند. در اینجا، سازمان‌های دارویی برای عملی کردن این راهبرد باید با پلتفرم ها و بسترهای جدید همکاری کنند و در نتیجه یک فضای پیچیده فناوری اطلاعات مناسب‌تری برای استراتژی دیجیتال ایجاد شود.

10. مدیریت مؤثر مشتری
مدیریت مشتری قلب تپنده‌ی هر راهبرد دیجیتال در یک زمینه بازاریابی می‌باشد. تمام موارد فوق توسط این مؤلفه‌ی خاص تعیین می‌شوند. راهبرد دیجیتال و مشتری ‌محور در یک شرکت دارویی از نقاط تماس گرفته تا ساختارها و فرایندهای سازمانی صرفاً باید مبتنی بر نحوه‌ی تأثیرگذاری آن سازمان در مدیریت مشتریانش و تلفیق داده‌های بعدی که به ارمغان می‌آورد می‌باشد.
11. دگرگونی: این یک فرصت است نه یک تهدید
کریستین پاولو، رئیس بخش استراتژی شرکت ساندوز (نوارتیس) ، قبلاً اذعان کرده بود: “شرکت‌هایی بیشترین موفقیت را کسب خواهند کرد که این دگرگونی را به عنوان یک فرصت قلمداد می‌کنند و نه یک تهدید و رهبران کسانی خواهند بود که کاملاً قدرت داده‌ها و فناوری‌های دیجیتال نوظهور را پذیرا باشند.” پتانسیل‌های گسترده ای در یک سازمان دارویی برای دگرگونی دیجیتال و ایجاد راهکارهای مؤثرتر از طریق فرصت‌هایی که دیجیتالی شدن فراهم می‌کند، وجود دارد. “ما به دنبال ” دگرگونی دیجیتال ” در نوع کار کردنمان هستیم. ما در حال بررسی “توانمندسازی دیجیتال” با استفاده از فناوری‌های موجود برای پیشرفت‌های تدریجی در زمینه‌هایی مانند تجارت الکترونیکی هستیم.”

NNE Pharmaplan.

نمونه‌های عملی استراتژی های دیجیتال
برای پاسخ به پرسش متداول “استراتژی دیجیتال در شرکت های دارویی چیست؟” ما چند مثال از بخش سلامت را برایتان فهرست کرده‌ایم.

BLUESTAR
BLUESTAR، یک راه‌حل سلامت دیجیتال برای افراد 18 سال به بالا که مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 هستند می‌باشد که راهنمایی متناسب با هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد. کاربران بدون انتظار برای مکالمه تلفنی یا پیغام به مشاور پزشکی، نظارت و پشتیبانی مجزای 24/7 را دریافت می‌کنند.

Patientslikeme
این بستر بزرگ‌ترین پلتفرم جهان است، Patientslikeme یک شبکه برای فایده رسانی به بیمار و یک بستر پژوهشی بی‌وقفه می باشد. بیماران از طریق این شبکه با افراد دیگری که همین بیماری یا شرایط مشابه را دارند ارتباط برقرار می‌کنند و تجربیات خود را برای بهبود نتایج به اشتراک می‌گذارند.

KARDIAMOBILE
کاردیوموبایل توسط اِلیوکور، ساخته شده است که یک دستگاه الکتروکاردیوگرام شخصی بوده و با یک تلفن هوشمند کار می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که EKG های نامحدودی را در هر زمان و هر مکان بدون استفاده از سیم، کابل یا ژل بگیرید. کاربر پس از 30 ثانیه الکترکاردیوگرافی متوجه خواهد شد که ضربان قلبش طبیعی است یا برای وی فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده می‌شود که یکی از رایج‌ترین ضربان‌های قلب نامنظم است و می‌تواند دلیل سکته باشد.
HVH
فناوری بیماریاب HVH از پلتفرم اختصاصی هوش مصنوعی/یادگیری ماشینی خود با نام SCIPHERTM استفاده می کند. آنها برای هر پروژه، دانش پیشرفته داده ها را با ارزیابی های تخصصی ارائه شده توسط متخصصان پزشک خود ترکیب می‌کنند. ترکیب دانش بالینی و داده ها به‌صورت این‌چنینی می‌تواند به تولیدکنندگان دارو در هر اندازه ای امکان شناسایی بیمارانی را بدهد که ممکن است در معرض خطر بیماری باشند که از طریق HCP ها یا سایر اپلیکیشن های مراقبت های بهداشتی، حسگرها و نرم افزارها به راحتی قابل شناسایی نیستند.

NEOCARE SOLUTIONS
NEOCARE SOLUTIONS یک اپلیکیسن موبایل است که والدین جدید نوزادان نارس را به یک مربی متصل می‌کند، یک پرستار خبره یا مددکار اجتماعی دارای تجربه غنی درمورد بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان نارس. مربی آنها را از پیچیدگی بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان نارس NICU، گرفته تا تولد اولین فرزندشان راهنمایی می‌کند. از آنها پشتیبانی عاطفی و اطلاعاتی می‌کند و به هر یک از سؤالاتشان پاسخ می‌دهد.

TOGETHER IN HF
هدف انجمن TOGETHER IN HF ایجاد مکانی خوشایند برای اعضا جهت برقراری ارتباط با افراد دیگر همانند خودشان و همچنین دسترسی به محتوای معتبر از جانب متخصصان پزشکی و منابع برای کمک به مدیریت بهتر وضعیت آنها یا عزیزانشان است.

RAINMAKER
سامانه بازاریابی مولتی چنل Rainmaker شما را قادر می‌سازد تا برای ایجاد سفرهای مشتریان خاص، کانال‌ها را با هم ترکیب کنید. این بستر بازاریابان را قادر می‌سازد تا تلاش‌های بازاریابی و فروش خود را با سامانه بازاریابی مولتی چنل Rainmaker ، هماهنگ کرده و تجربیات کانال‌های Omnichannel را برای HCP ها، بیماران و سایر ذی‌نفعان ایجاد کنند.

نتیجه گیری…
آیا با افرادی که محصولات و خدمات شما را به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنند تعامل دارید؟ پاسخ احتمالاً مثبت است، بدین معنی که شما برای برقراری ارتباط مؤثر با آن افراد به یک راهبرد دیجیتال نیاز دارید. به این افراد گوش فرا دهید. به صحبت‌های این بیماران، پزشکان، تامین کنندگان و متخصصان دارویی گوش کنید. به حرف کارمندانتان گوش دهید. راهبرد دیجیتال دارویی شما ریشه در اینجا خواهد داشت که بستری از یک راهبرد موفق را برایتان فراهم می‌کند.
اما یک توصیه: شما با موانعی روبرو خواهید شد. موانعی که خود فناوری‌ها آنها را ایجاد می‌کنند، اولین مانع شما خواهد بود و به طور بالقوه، موانع قانونی و اخلاقی مرتبط با آنها خواهند بود که بدون شک قبلاً با آنها سروکار داشته‌اید.
با این حال، یک راهبرد دیجیتال همیشه کانال‌های ارتباطی بهتری (برای بیماران و متخصصان دارویی) فراهم کرده است. خدمات و همچنین محصولات مراقبت‌های بهداشتی را از طریق روش‌های بهتر ارائه می‌دهد. ما کارها را برای مخاطبانمان از طریق محصول شخصی‌سازی ‌شده و ارائه خدمات بهتر به مشتریان از طریق راه‌حل‌های موبایلی، تسهیل می‌کنیم. اگرچه برای تحقق این امر باید از تغییرات واقعی استقبال کنیم و به همین دلیل است که بسیاری از ما برای پذیرفتن این تغییر جهت همگام شدن با یک استراتژی دیجیتالی جدید، مردد هستیم.

 

*****

امیدوارم مقاله فوق برای شما مفید واقع شده باشد در صورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
و در صورت تمایل لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا هدفمندتر این مسیر را ادامه بدهیم.

با احترام
شرکت مکعب آرا طرح نو
و با تشکر از تیم ترجمه
شبکه تخصصی نمایندگان عملی ایران(نقالی)

ارسال یک نظر

شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
خوشحال خواهم شد به شما کمک کنم با توجه به کسب وکارتان، خدمات مناسبی را دریافت کنید.