شبکه های اجتماعی – مکعب آرا طرح نو

m

این آالتو است قالب حرفه ای برای
معماران، سازندگان و طراحان داخلی

بالا

 

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مفهوم جدیدی نیستند. انسانها از قرن‌ها پیش که گرد آتش می‌نشستند و برای یکدیگر داستان می‌گفتند در حال تشکیل شبکه های اجتماعی بودند.
اما چیزی که باعث شده است امروز، شبکه های اجتماعی بیشتر از همیشه مورد توجه قرار بگیرند، به وجود آمدن ابزارهای دیجیتال و کمک آنها به توسعه شبکه های اجتماعی بوده است.
در محیط شبکه های اجتماعی از اینستاگرام گرفته تا لینکدین و توییتر و … تعداد بی شماری صفحه وجود دارد. اما بعضی از صفحات بیشتر دیده می شوند و برخی کمتر.شاید بپرسید تفاوت صفحات محبوب و غیر محبوب چیست؟ البته که جواب این سوال داشتن استراتژی درست است.

برای داشتن یک استراتژی موثر بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برخی عناصر کلیدی را باید در نظر داشت. در این مقاله از آکادمی دیجیتال مارکتینگ راجع به 10 نکته کلیدی برای داشتن یک استراتژی موثر حرف میزنیم.


1- تهیه محتوای مناسب
برای بزرگتر کردن دایره مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به جامعه مخاطب خود باید گستره وسیعی از اطلاعات و محتوای مورد پسند مخاطب را ارائه کنید.

 

2- اینفلوئنسرها  (Influencers)
اگر به دنبال رشد ویروسی (Viral) در فضای دیجیتال هستید، در استراتژی بازاریابی خود باید از کمک تاثیرگذاران (Influencers) بهره بگیرید. تاثیرگذاران افرادی هستند که در طبقه جامعه مخاطب شما قرار میگیرند و دنبالگرهای(Follower) زیادی دارند.

3- مدیریت حساب‌های کاربری
از ابزارهای میزکار(Dashboard) برای مرتب کردن و برنامه‌ریزی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

4- به ‌روز بودن
انسان‌ها عموما به دو دلیل به شبکه‌های اجتماعی روی میآورند: کسب‌وکار و اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات و اگر شما بتوانید هر این دو موضوع را در پست‌های خود پوشش دهید به رشد قابل توجهی دست خواهید یافت.
با اطلاع و پیگیری هشتگ‌های مهم روز در توییتر و استفاده از آنها در مطالب خود میتوانید جامعه بزرگتری را مخاطب خود قرار دهید.

5- استفاده از” اگر این، پس اون ”(If This, Then That)
این ابزار را می‌توانید برای به‌روزرسانی همزمان همه شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید و با این کار هوشمندانه زمان زیادی را به دست بیاورید.

6- بازی و مسابقه
بازی‌ها و مسابقه‌ها راه بسیار خوبی برای بالا بردن میزان درگیری مخاطبان میتواند باشد.


7- رای گیری
از مخاطبین خود بخواهید نظر خودشان را راجع به یک مطلب تصویر و یا ویدیو بگویند وبسایتRecovery Guidance   با انجام یک رای گیری در بین مخاطبینش توانست قدم بزرگی به جلو بردارد او از افراد می‌خواست که بعد از لایک کردن صفحه به وبسایت وارد شده و در رایگیری شرکت کنند.

8- قرعه‌کشی
اطلاعات قرعه‌کشی را در یک صفحه فرود (Landing Page) در وب‌سایت قرار دهید و از شرکت کننده‌ها بخواهید برای ثبت‌نام در قرعه‌کشی لینک صفحه قرعه‌کشی را به اشتراک بگذارند.

9- مسابقه عکاسی
از مخاطبین خود بخواهید عکسی با موضوعی مرتبط با فعالیت شما بگیرند و با هشتگ شما بر روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.


10- دنبال کردن افراد
بخشی از استراتژی شما جذب مخاطب و دنبالگرهای متناسب با فعالیت شما باید باشد ولی این امر دلیل نمی‌شود که منتظر بمانید، برای ساختن مخاطبان خود پیشرو باشید و افراد فعال در این زمینه را دنبال کنید.
این 10 نکته کلیدی تنها بخش کوچکی از راه‌هایی هستند که می‌توانید برای بهترکردن استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. (برگرفته از فوربس – ترجمه آکادمی دیجیتال مارکتینگ)

 

حالا که با مزایایی شبکه های اجتماعی آشنا شدید و قصد دارد برای کسب و کار خود در هر زمینه ای شبکه های اجتماعی راه اندازی کنید، شرکت مکعب آرا طرح نو می توانید در این زمینه انتخابی مطمئن باشد.

شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
خوشحال خواهم شد به شما کمک کنم با توجه به کسب وکارتان، خدمات مناسبی را دریافت کنید.